15 września 2010

Święta tuż tuż...

...z tej okazji przygotowałam dla Was krótki kursik ;) Mam nadzieję, że okaże się pomocny w trakcie przygotowywania świątecznych dekoracji :D


Do wykonania choinki użyłam:Ze wszystkich arkuszy przy pomocy dziurkacza wycinamy kółka, staramy się aby z każdego arkusza wyciąć jak największą ilość kółek. Następnie w każdym kółku wycinany spiralę, podobną do widocznej na zdjęciu poniżej.

Skręcamy spiralkę w rulonik, zaczynając od zewnętrznej jej części do środka, możemy sobie pomóc np końcówką pędzelka - wtedy kwiatek nie będzie pogięty.


Na powstałą "klapkę" nakładamy grubszą warstwę kleju i dociskamy do niej skręconą spiralkę, jednocześnie formując kwiatek


Po przygotowaniu wszystkich kwiatków i wyschnięciu kleju przystępujemy do mocowania ich na stożku. W środek każdego kwiatka wbijamy szpilkę i przypinamy do stożka, kwiatki są małe więc możemy sobie pomóc i np. końcem ołówka docisnąć szpilkę ( dla wzmocnienia każdy kwiatek przypięłam dwoma szpilkami). Kwiatki przypinamy ciasno obok siebie, puste miejsca można uzupełnić wstążką- również przypiętą szpilkami. Na koniec wszystkie kwiatki ozdabiamy brokatem w kleju, w czubek wpinamy ozdobną szpilkę z serduszkiem i piękna ozdoba jest już gotowa!