20 czerwca 2011

JOS - Exploding Box

Kolejny odcinek "Jak one scrapują" w ramach DT Scrapki.pl - tym razem zadaniem było wykonanie małej pracy, nie większej niż 10x10 cm ;)
Pokusiłam się na wykonanie pudełeczka z niespodzianką, pod zdjęciami owego pudełeczka znajdziecie krótką, uproszczoną instrukcję jak takie pudełeczko wykonać.
Zajrzyjcie koniecznie na bloga scrapki.pl oraz na blogi dziewczyn z zespołu - wyczarowały niesamowite prace! Zapraszam do Betik, Enczy, Finn, Tusi oraz Zielonookiej!Całe pudełko wykonałam na bazie białego papieru wizytówkowego.
Fragmenty z paskami należy wyciąć:
 Zewnętrzne ścianki pudełeczka każdy bok o wymiarach 5x5 cm


Wewnętrzne ścianki pudełeczka, tak samo wycinamy "zapaskowane" elementy :Po oklejeniu ozdobnym papierem, wklejamy mniejsza część wewnątrz większej:

Wieczko pudełeczka powinno być o 2-3 mm większe od ścianek pudełka ( w moim przypadku jest to dokładnie 3 mm.) Wtedy pudełko swobodnie się zamyka.Wycinamy zaznaczone trójkąty i sklejamy wieczko - pozostałe trójkąty wklejamy ( klej Magik) do wewnątrz wieka, chwilkę przytrzymujemy aby się nie rozkleiło i gotowe. Teraz oklejamy papierem do scrapbookingu, na wierzchu ozdabiamy według uznania.
Aby wszystkie zagięcia wyszły równo, należy użyć kostki introligatorskiej lub dłutka kulkowego do embossingu, ewentualnie innego tępego narzędzia, np końca nożyczek.

Materiały:

6 komentarzy:

 1. Słodziutkie, maleńkie cudo =]
  Bardzo kolorowe i pozytywne =]

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetne pełne kolorów letnich tycie pudełeczko :) Również dziękuję za kurs :)

  OdpowiedzUsuń
 3. maleńkie cudo!
  a kursik świetny, napewno skorzystam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Очень замечательный мастер класс! Спасибо за науку! Восхитительная идея!

  Доброго дня Елена.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za pozostawiony komentarz :)